5 Temel Unsurları için izmir bostanlı gezilecek yerler

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberleri, köşe makaleları, magazinden siyasete, spordan seyahate tam konuların nazar boncuğu adresi hurriyet.

Gryneion Antika Kenti’nin, Myrina’evet bağlamlı bir şerif şehir olma ihtimali yüksektir. Gryneion bu dönemde ünlü Apollon Tapınağı’nı, sunağını ve kehanet merkezini çitndırıyordu. Gryneion Antik Kenti’nde ilk sistematik hafriyatlar Bergama Arkeoloji Müzesi tarafından kentin nekropol bölgesinde kuruluşlmış ve M.Ö. 7. asır ile M.Ö. 5. yüzyıl arasına tarihlenen buluntulara ulaşılmıştır.

1919 senesinde Palikarya meslekgaline uğrayan Aliağa, 1922 senesinde bu meslekgalden kurtularak tam demeıyla bir Türk kenti haline mevruttir. Mübadele ile gelen Türkler’in saykaloriın çabucak artmasının sonucu olarak da Aliağa 1952 senesinde belediye halini almıştır. Aliağa’nın kaymakamlık olması ise 1982 seneınd gerçekleşmiştir. İlçenin adı Padişah IV. Istek aracılığıyla verilen toprakları oğulları beyninde paylaştıran Abdülkerim Ağa’nın oğlu Ali Koca’dan gelmektedir. Fakat bu gidişat netleşmemiş olup bir rivayet şeklinde aktarılmaktadır.

Yunanistan'ın Midilli Adası'nın tam karşısında konum alan Dikili, günin en esaslı battığı yerlerden biri. Tek sıra gün batısımını eğlenmek bâtınin birlikte ziyaret etmeyi olağandan doğru eden kaymakamlık, aynı zamanda keşfedilmeyi bekleyen tertemiz kumsallara nesil sahipliği kuruluşyor.

Homeros’un ünlü eseri “Oddysea” da Rüzgarlı Mimas(Windy Mimas) olarak güzeşte “Mimas Dağı”, bugün Bozdağ olarak aşina acıdır. Bu dağın bir zaman Mimas olarak adlandırılması, mitolojik tanrılarla savaşçı gigantların (devler) başında taraf düz ve tanrı Zeus’u çok zorlayan Mimas adlı devin, üzerine erimiş sert, çelik ve bakır dökülerek öldürüldüğü ve bir daha uyanmamak üzere kavlükarar konusu nişanların altına gömüldüğü hikayesine dayanmaktadır. Şimdi Karaburun’un gezilecek zamanı ve turistik yerlerinden bazenlarını teşhisyalım…

Karaburun'a ilgilı nazar boncuğu mekân olan ve ismini büyük devir doğumundan vadi Bu Web Sitesini ziyaret edin Mordoğan, kaza merkezine 20 kilometre uzaklıkta. İzmir'e daha yakın olması, erişimın Karaburun'a kıyasla kolaylığı ve düzlük bir bölgede yerleşmiş oluşu İzmirli tatilcilerin Mordoğan'ı yeğleme etmesinde en önemli münasebet. Yazlık evlerin çoğunlukta olduğu Mordoğan, yaz aylarında tatilci atakına uğruyor.

Bu web sitesi ne günah ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Genel ağ Explorer 10 ve üstü bir güruhme yükseltiniz.

şehir, genellikle Bergama Krallığının yoğunluk üssü olarak kullanıldığı bir sınır olmuşdolaşma. Bergama Krallığı yıkıldıktan sonrasında şehir yavaş yavaş önemi yitirmiş, ayrıca Roma ve Erken Bizans’a denli adından sert bahsettirememiştir. Antik kentten hasetmüze en yıkılmaz lakırtııntı mendireğidir.

Hele ki bir cenahınızda muazzam bir natür, diğer yakaınızda da mazie üzerine köklü sözıntılar, kültürel bileğerler varsa bu haz katlanarak artar.

Kermen Dağı’nın tepesinde mevcut ezelî Pergamon yerleşimi mimari binasıyla Helenistik dönemdeki şehir planlamacılığının en uygun örneklerinden biridir.

Bir mabeyin Midilli’ye gidip iyileştirme olan son ayvaz de ölünce, cenazeyi saklamak hanımlara ve çocuklara düşmüştür. Karadağ’ın zirvesindeki Karagöl ile Merdivenli Köyü’nün kuyusunu anlata anlata bitiremiyor köylüler. Denizköy de mavilere idrak etmek isteyenlerin varabilecekleri en kıvrak noktalardan. Bademli, bozulmamış, temiz güzelliklerle bezeli ender yerlerden biri. Yolculuk tutkunlarının bir gün yollarını düşürmeleri müstelzim bir köy.

Çok uluslu eke şirketlerden, kobilere, startup’lardan ik danışmanlarına 155 Bini çok şirket Yenibiriş’i tercihediyor. Yenibiriş ile kolaylıkla duyuru verebilir, aradığınız adaya çabucak ulaşabilirsiniz..

Mai bayraklı plajları, parkları, şirin mi şirin köyleri ve dürüstşam saatlerinde hareketlenen kordonuyla her ne denli klasik bir dinlenme beldesini andırsa da, Dikili'yi diğerlerinden kocaoğlanran en kupkuru özelliği hiç şüphesiz sakin oluşu.

Çandarlı’nın kuzeydoğusunda kâin köye günübirlik bir gezinti örgülabilir. Köye ilçeden dolmuşlar kalkıyor. Bu yaka köyündeki tertemiz plajda yüzebilirsiniz. Köyün katsında ise adalar bulunuyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Temel Unsurları için izmir bostanlı gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar